Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

 Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu günümüzde çocuklarda sık görülen bir rahatsızlıktır. Genel olarak dikkat eksikliği ve hiperaktivie bozukluğu olan çocuk çevrede bulunan kişiler tarafından çok zeki veya yaramaz olarak nitelendirilirler. Geçmiş yıllar içinde, bu bozukluğun yanlış çocuk yetiştirmeden kaynaklanan yaramazlık sorunu ve yeteri kadar otoriter olunursa sorunun hemen çözülebileceğine inanılırdı. Bu bozukluğun temel göstergesi, dikkat süresi, yaş ve zekanın gerektirdiğinden çok daha kısa olmasıdır. Bu çocukların zihinsel olarak gelişim düzeyleri normal şekilde olmasına rağmen, yaşadıkları bu aşırı hareketlilik ya da dikkat problemlerine bağlı okul içerisinde öğrenme problemleri yaşayabilmektedir.

Dikkat eksikliği ve  hiperaktivite bozukluğu, yaşa ve gelişime uygun olmayan aşırı hareketlilik, istek erteleyememe ve de dikkat sorunlarıyla kendini gösterir. Dikkat eksikliği ve hiperaktive bozukluğu tanısı konulması için belirtiler yedi yaşından önce görülmeli; ev, okul ve sıkça diğer ortamlarda önemli problemlere sebep olması ve çocuğun gün içerisindeki yaşamını etkileyecek boyuta ulaşması gerekmektedir.

Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi

Çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktive bozukluğu tanısı genel olarak değindiğimiz nedenlere bağlı olarak konulamamaktadır. Bu ve bunun gibi durumlarda hemen bir çocuk psikiyatrisi kliniğine başvurulması sorunu çözmek adına atılacak ilk adımdır. Kuşadası çocuk psikiyatrisi kliniğimizde uzman ekibimiz ile sizlere en uygun şekilde yardımcı oluyoruz. Uygun terapiler ve tedavi yöntemleriyle sorunu daha da geç kalmadan çözüyor ilerlemesinin önüne geçiyoruz. Bilgi ve Randevu almak için iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.