Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

 Dissosiatif bozukluk

Dissosiatif bozukluk

Dissosiatif Bozukluk

Kuşadası Çocuk Psikiyatri, Kuşadası ve çevresinde yaşayan ailelerin çocuklarına ihtiyaç duydukları zaman gerekli olan her türlü psikolojik desteği vermek için çabalamaktadır. Başta dissosiatif bozukluk olmak üzere pek çok sosyal ve psikolojik konularda elinden gelen her türlü desteği vermeye hazır olan uzmanlarımız her sorunun üstesinden olabildiğince çabuk şekilde gelmek için çalışmalarını sürdürmetedir.

Dissosiyatif Bozukluk Nedir?

Dissosiatif Bozukluk, herhangi bir tıbbi rahatsızlık bulunmadığı halde kişinin hafıza, bilinç, kimlik ya da algı bütünlüğünde bozulmalar meydana gelmesi olarak tanımlanmaktadır. Araştırmalar, dissosiyatif bozukluk ile çocukluk dönemlerinde fiziksel, duygusal ve cinsel travmalar başta olmak üzere yaşanan bütün travmaların arasında kuvvetli bir bağlantının olduğunu belirtmektedir.

Dissosiyatif bozukluk, dört farklı çeşide sahiptir. Bunlar; Hafıza ve kimlik ile ilgili olan Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu, stres ya da travmalara bağlı olan Dissosiyatif Amnezi, kişinin kendi geçmişini ve kimlik bilgilerini unutması ya da evinden (işinden) ayrılması şeklinde görülen Dissosiyatif Füg ile kişinin bedeninden ayrılıp kendisini gözlemci olarak izlediği Depersonalizasyon ve kişinin Dünyaya ve çevresine yabancılık çektiği Derealizasyon Bozukluğu olarak incelenmektedir.

Kuşadası çocuk psikiyatri kliniği olarak çocuklarınızın böyle bir rahatsızlık yaşaması durumunda elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya hazırız. Bu yüzden çocuklarınızın yukarıda belirtilen sorunlardan herhangi birisine sahip olduğunu düşünüyor iseniz hemen bir randevu alabilir ve psikologlarımızın yardımıyla çocuklarınızın bu problemleri aşmasını sağlayabilirsiniz.