Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

 Kaygı (anksiyete) bozuklukları

Kaygı (anksiyete) bozuklukları

Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları

Anksiyete insan hayatını negatif etkileyen kaygı bozukluğunun yoğun yaşandığı psikolojik bir rahatsızlıktır. Çocuklarda ve yetişkinlerde rastlanabilen Anksiyete, boyutsal olarak insan hayatını etkilemektedir. Anksiyete her insan için günlük hayatta karşılaşılabilen bir durum olmaktadır. İnsan hayatında zaman zaman yaşanan can sıkıcı dönemler kaygıların ve endişenin artmasına ve bu durumun günlük yaşam fonksiyonlarında bir sorun teşkil etmesine neden olmaktadır. Fakat Anksiyete kaygı bozukluğunun başa çıkılmaz soru olarak meydana geldiği durumlarda terapi ve tedavi gerektirmektedir.

Anksiyete insan hayatında endişe ve korkunun yaşandığı bir rahatsızlıktır ve panik atak krizleri bu rahatsızlıkta sıklıkla yaşanmaktadır. Kaygı, aşırı endişe ve ölüm korkusunun yoğun yaşandığı Anksiyete hastalığının belirli tedavi yöntemleri bulunmaktadır.  Böyle bir rahatsızlık yaşanılan dönemde hastaların mutlaka psikiyatri uzmanlarına başvurması gerekmektedir.

 

Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi Neden Tercih Edilmeli?

Kuşadası çocuk psikiyatrisi bünyesinde uzmanlarımız çocukların yaşadığı ve ileriki yaşlarında da bir sorun olarak karşılarına çıkabilecek Anksiyete rahatsızlığının çözümü için çalışmalar sürdürmektedir. Çocukluk çağında yaşanan mutsuzluklar zaman zaman Anksiyete’ye dönüşebilmektedir. Bu sorun gelecek yıllarda daha büyük psikolojik rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Çocukların geleceğe güvenle, mutlulukla bakarak sorumluluklarını ve karşısına çıkan engelleri kolayca aşabilen yetişkinler haline gelmesinde ebeveynlerin özenli davranması oldukça önemlidir. Bu sebeple çocuklarda meydana gelen kaygı bozukluklarını fark eden aileler psikolojik destek almalıdır. Anksiyetik problem yaşayan çocukların mutlaka uzman görüşüne ihtiyaçları bulunmaktadır.