Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

 Organik nedenlerle açıklanamayan Baş ağrısı, karın ağrısı gibi psikosomatik şikayetler

Organik nedenlerle açıklanamayan Baş ağrısı, karın ağrısı gibi psikosomatik şikayetler

Organik Nedenlerle Açıklanamayan Baş Ağrısı, Karın Ağrısı Gibi Psikosomatik Şikayetler

Aralıklı olarak organik nedenlerle açıklanamayan baş ağrısı, karın ağrısı gibi psikosomatik şikayetler yaşayan çocukların öyküsünde sıkça stresli bir durum, okula gitmek istememe söz konusu olabilir. Çocuk psikiyatrisi ülkemiz içerisinde yeni gelişmekte olan bir alan olup 18 yaş altı nüfusun ülkede yoğun olmasına rağmen mevcut olan çocuk psikiyatri kliniği sayısı oldukça azdır. Bu durum pek çok çocuğun ihtiyaç duymuş olduğu psikiyatrik yardım almasını zorlaştırmaktadır. Bunun yanında toplumda çocukluk çağındaki psikiyatrik sorunları ile ilgili sıkça karşılaşılan bazı eksik veya yanlış tutumlar ailelerin yardıma ihtiyacı olan çocuklarını ihmal etmesine yol açar.

Çocuklar bir psikiyatriye gitmek konusunda gönülsüz davranabilirler. Genelde halk psikiyatrik hastalıklarla ilgili çok yanlış inanış ya da önyargılarla çocukların arkadaş ve çevrelerince damgalanmasına sebep olabilir veya çocuklar bu tarzda korku yaşayabilir. Aile ve eğitimciler bu konu üzerinde çok dikkatli olmalıdır. Bu durumlarda çocuk psikiyatriste gelmenin nedenleri ve anlamı konusunda doğru bir şekilde bilgilendirilmeli, güven duyarak kendi arzusuyla gelmesi sağlanmalı, yalan söylenmemelidir.

Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi

Çocuklarda organik nedenlerle açıklanamayan baş ağrısı, karın ağrısı gibi psikosomatik şikayetler genelde psikolojik nedenlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Kuşadası çocuk psikiyatrisi kliniğimizde alanında uzman ekibimizle sizlere uygun olan özel hizmeti veriyoruz. Çocuk psikiyatri alnında profesyonel ve çözüm odaklı bir destek almak için hemen bizimle iletişime geçin.