Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

 Tik bozukluğu

Tik bozukluğu

Tik Bozukluğu

Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi, küçük yaştaki çocukların yaşadığı psikolojik sorunları çözmek için her türlü çabayı göstermektedir. Psikolojik sorunların en önemlilerinden biri olan ve tourette sendromu olarak da bilinen tik bozukluğu, 3-9 yaş aralığındaki çocuklarda görülmektedir.

Tik Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Tik bozukluğu, genellikle baş ve boyun bölgelerinde belirli aralıklar ile görülmektedir. En yaygın görülen semptomları ise kafayı ileri geri sallama, omuzları silkme ve sıkça göz kırpma şeklinde kendini belli eder. Tabi bunların dışında yaygın olmayan pek çok farklı belirti ile de karşımıza çıkabilmektedir.

Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Tiklerin yoğunluğuna göre yani hafif, orta ve ağır semptomların her biri için farklı tedavi şekilleri uygulanmaktadır. Ancak anlık gelişen ve etkisi uzun sürmeyen tikler için herhangi bir tedaviye gerek yoktur. Sadece basit terapiler ve eğitim ile semptomlardan kurtulmak mümkündür. Hafif, orta ve ağır semptomları olan tiklerin, gündelik hayatı ne kadar etkilediğine, sıklıklarına ve çocuğun sosyal hayatına bakmak gerekmektedir. Bu durumlara bakıldıktan sonra ise terapi yöntemi belirlenerek uygulamaya geçilmektedir.

Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi, çocuklarınızın yaşadıkları her psikolojik sıkıntıda yanında olmaktadır. Psikoloji konusunda uzman olan doktorlarımız çocuklarınız ile çok iyi bir iletişim kurabiliyor ve sadece sorunlarını çözmekle kalmıyor, çocukların bir arkadaş ile daha kolay iletişim kurup dertleşebileceği için kendileriyle bir arkadaş, bir dost olmak için çabalıyorlar. Eğer siz de çocuğunuzda tik bozukluğu gözlemliyor iseniz hemen randevu alabilir, uzman desteği ile terapilere hemen başlayabilirsiniz.