Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi

Tıp eğitimini tamamlamış ve çocukların, ergenlerin ruh sağlığı üzerine uzmanlaşmış kişilere, Çocuk Psikiyatristi doktoru denilmektedir. Eğer çocuğunuzun ruh sağlığı ile ilgili bir sıkıntı veya problem ile karşılaşıyorsanız başvurulması gereken ilk yerlerden biri Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi olmaktadır. Çocuğun genellikle gelişim dönemlerinde oluşabilecek bilişsel, yaşsal, sosyal ve akademik olarak meydana gelen tüm sıkıntı durumları çocuk psikiyatrisinin görevleri arasındadır.

Çocuk Psikiyatrisinin İlgilendiği Hastalık Çeşitleri

Kaygı bozukluğu ve Depresyon, dikkat eksikliği, takıntı ve tik bozukluk durumları, davranış bozukluğu, otizm, kendine zarar verme, sınav kaygısı, uyku ve kişilik sorunları, arkadaş uyumsuzluğu, zekâ geriliği gibi problemler ile karşılaştığınız zaman Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi olarak sizlerin yanınızdayız. 0 ile 21 yaş aralığında bebeklerin, çocukların ve ergenlerin sağlıklı gelişimi veya bozukluk ve tedavilerinde sizlere uzman doktor yardımında bulunuyoruz.

Çocuk Psikiyatrisinde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Psikoterapi, ilaç tedavisi, aile görüşmeleri, zihinsel rehabilitasyonlar, oyun terapileri ve semptom ölçek uygulamaları, zekâ (bilişsel) uygulamalar, gelişim değerlendirme ve bütünsel olarak psikiyatrik tanısal değerlendirmeler gibi tedavi yöntem çeşitleri uygulanmaktadır. Çocuğunuz da bir ruhsal belirti olmasa bile danışmanlık amacıyla başvurabilir ve bilgi alabilirsiniz. Çocuk psikiyatrisi olarak ilaç yazma yetkisine sahip olan doktorlarımız çocuklarınızın normal gelişim süreçlerinde de sizlerin yanınızdayız. Kuşadası Çocuk Psikiyatrisi kliniğimiz de uzman çocuk psikiyatrilerimiz, aileler olarak çocuklarınız ile ilgili nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmediğiniz durumlarda devreye girerek durum analizleri ve muayeneleri yaparlar. Ayrıca çocuklarınızın gelişimleri için yol haritası belirlenir.