Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

Kuşadası’nda Çocuk Psikiyatri

Kuşadası’nda Çocuk Psikiyatri Kliniği çocuklarınızın sağlığı için çalışır. Çocuklarınız için ister danışmanlık desteğine ihtiyaç duyun ister ileri seviye tedavilere gereksinim duyun klinik olarak daima yanınızda olunur. Tüm hastalıklarda olduğu gibi psikolojik rahatsızlıklarda da erken teşhisin önemi herkesçe bilinir. Kliniğimiz, en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı gönül rahatlığı ile emanet edebileceğiniz güvenilir bir ekibe sahiptir.

Çocukluk Dönemi Ruhsal Sorunları

Çocuklar bazen yetişkinler için çok küçük hatta önemsiz olan durumlardan dahi etkilenebilmekte ve psikolojik sorunlar yaşayabilmektedir. Onların dünyalarını anlamak biraz zor olabilir. Bu sıkıntılı süreçte Kuşadası’nda Çocuk PsikiyatriKliniği sizleri yalnız bırakmamakta ve her türlü desteği sizlere sunmaktadır.  Çocukluk döneminde en sık karşılaşılan ruhsal sorunlar; dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, çocukluk çağı psikozu ve şizofrenisi, konuşma bozuklukları, yeme bozuklukları, cinsel kimlik bozukluğu, tik bozukluklarıdır.

Ruhsal Problemlerin Tedavisi Neden Önemlidir?

Günümüzde herkes ruh sağlığının beden sağlığı üzerindeki etkilerini az çok bilir. İnsanların sağlıklı bir yetişkinlik dönemi geçirebilmeleri temelde yaşanılmış olan sağlıklı bir çocukluk dönemine bağlıdır. Ruhsal problemler yaşayan insanlar huzursuzluk ve mutsuzluk belirtileri gösterdikleri gibi aynı zamanda bağışıklık sistemlerinde de ciddi sorunlar görülür. Vücutlarının direnci azalır ve çeşitli hastalıklara yakalanma ihtimalleri artar.  Kuşadası’nda Çocuk Psikiyatri Kliniği olarak özellikle çocukların ileride sağlıklı bireyler olmaları ve sağlıklı bir toplum oluşturabilmeleri için var olan psikolojik sorunlarını bulunup daha ciddi problemlere neden olmadan tedavileri gerçekleştirilir. Yaşadıkları sorunlar sosyal hayatlarına yansımadan, yaratıcılıkları körelmeden önce çocukların problemleri çözülerek mutlu ve sağlıklı bir çocukluk geçirmeleri sağlanmalıdır.