Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

Kuşadası’nda Çocuk Psikiyatri

Günümüzde çocuklarımızın sosyal ortamlardaki hal ve hareketlerine baktığımızda bir kısmında öz güven eksikliği, çekingenlik ve endişe; bir kısmında ise aşırı egoist, saygısız ve paylaşmaktan uzak tutum ve davranışlar içinde olduğunu görürüz. Bu durum, erken yaşlarda çevresi ve arkadaşlarıyla uyumsuz çocuklar ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kuşadası’nda Çocuk Psikiyatri alanında çözüm ortağınız Uzman Dr. Mehmet Şahin’dir. Her türlü özelinizi güvenle paylaşabilirsiniz. Neye ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz bile kapımızı çalın beraber bulalım. Çocuğunuzun tedavisinin planlanmasındaki veya gelişiminin tamamlanmasındaki baş aktör sorunun aslını bulmaktır. Çocuğunuzu getirdiğinizde dinleyerek ve yönlendirerek sorunlarına uzman gözle bakabiliriz. Tanımızı koyarak adımlarımızı doğru atabiliriz.

İletişim Kurma

Arkadaşlık kuramayan, güçlük çeken ve asosyal hareketlerle olumsuz bir görüntü çizen çocuklarınızı veya otistik, depresif, agresif, hiperaktif özelliklere sahip çocuklarınızı takip ve kontrol altında tutararak hayatın bir parçası yapmak için sağlık merkezimize getirebilirsiniz.

İlaveten içinde bulunduğumuz zamanda çocuklar üzerinde daha dikkat çekici problemler olarak gözüken “Dikkat dağınıklığı, dikkat eksikliği, aşırı internet, bilgisayar ve cep telefonu kullanımı” sorunlarını önlemeye yönelik tedavi yöntemleri de Kuşadası’nda Çocuk Psikiyatri kliniğimizde özenle uygulanmaktadır.

Çocuğun psikolojik gelişiminde çeşitli nedenlerle meydana gelebilen eksiklikleri gidermek maksadıyla “İletişim, özen, anlaşma, paylaşma” konularındaki kişisel becerilerini geliştirmek gerekir.

Psikiyatri Desteği

Düzenli seanslarla ve birlikte hareketle çocuğunuza her türlü psikiyatri desteğini sürekli kılabiliriz. Hedefimiz sorun yaşayan çocuklarımızın mutlu ve sosyal bir birey olarak gelişmelerine ve yetişmelerine katkı sağlamaktır.