Randevu Hattı

0544 130 60 30

Çalışma Saatleri

08:00 - 19:00

Psikiyatri Uzmanı Doktor Mehmet Şahin

Çocuk psikiyatrisi uzmanları, çocukların psikolojileri üzerinde uzmanlaşmış psikoloji mezunu doktorlardır. Çocukların büyümesinde rol oynayan birçok etken söz konusudur. Bu etkenler çocukları olumlu yönde etkileyebildiği gibi olumsuz yönde de etkileyebilmektedir. Bir çocuğun büyüme aşamasında bu etkenlere karşı olumlu tepki verebilmesi için bir çocuk psikiyatrisinden yardım alınması gerekmektedir. Kuşadası bölgesinde psikiyatri uzmanı Doktor Mehmet Şahin çocuk psikolojisi üzerinde uzmanlaşmış ve deneyimli doktorlardan birisidir.

Çocuklar İçin Psikiyatrist

Psikiyatristler, insanların sadece zihinsel olarak hastalandıklarında yardım aldıkları doktorlar değildirler. Ayrıca bir insanın gelişimi için de araştırmalar yapan ve buldukları sonuçlar doğrultusunda insanlara yardım eden kişilerdir. Çocuk psikolojisi üzerinde uzmanlaşmış olan psikiyatristlere çocuk psikiyatristi denmektedir. Çocuk psikiyatristleri bir çocuğun büyürken neye ihtiyaç duyduklarını ya da hangi olaya nasıl tepki vereceklerini ve bu durumda ne yapılması gerektiği gibi birçok durum ile ilgilenmektedirler. Bu yüzden çocukların büyüme aşamasında çocuk psikiyatristlerinden yardım almak bir çocuğun gelişimi ve hayata bakış açısı için oldukça önemli olabilmektedir. Kuşadası bölgesinde mesleğini icra etmekte olan psikiyatri uzmanı Doktor Mehmet Şahin, çocuk psikolojisinde uzmanlaşmış olmakta ve ailelere bu konuda yardımcı olmaktadır.

Bir çocuğun çevreyi, insanları ve olayları algılayış şekli daha farklı olabilmektedir. Yetişkin aile fertleri çocuklarının bu durumunu anlamakta bazen zorluk çekebilmektedir. Özellikle bu gibi durumlarda aile içindeki iletişimin sağlıklı devam edebilmesi için bir çocuk psikiyatristi ile görüşülmesi gerekmektedir. Psikiyatri uzmanı Doktor Mehmet Şahin, Kuşadası’nda bu alanda görev yapmakta ve çocuk psikolojisi üzerinde çalışmalar sürdürmektedir.